Overblog Follow this blog
Edit post Administration Create my blog

2015-03-04T14:27:37+01:00

Zakupy spożywcze przez Internet – opłacalne?

Posted by Cenowy Mistrz
Zakupy spożywcze przez Internet – opłacalne?

Jak pokazują wyniki badań firmy badawczej Gemius, co czwarty internauta w naszym kraju robi przez Internet zakupy, co stanowi dwukrotnie większą liczbę niż rok wcześniej. Podobnie rośnie liczba osób zamawiających żywność. Poniżej znajdziesz zalety tego rozwiązania.

Oszczędzanie czasu

Idąc do zwykłego sklepu na większe zakupy, trzeba liczyć kilka godzin plus czas dojazdu. Zakupy w sieci mogą zamknąć się w kilkunastu minutach, nie ma konieczności przejmowania się godziną zamknięcia sklepu, czy miejscem skąd będzie robione zamówienie. Nie trzeba też przejść wielu regałów w celu znalezienia jednego produktu. Są także sklepy internetowe, w których zakupy są dostarczane tego samego dnia.

Oszczędzanie pieniędzy

Największym plusem jest to, że w sieci nie jesteśmy tak podatni na kupowanie pod wpływem impulsów jak w zwykłym sklepie. Działania marketingowe typu: ułożenie produktów na poziomie oczu, tracą na znaczeniu, brak też muzyki zachęcającej do zakupów. Modny w ostatnim czasie aromamerketing również w tym momencie jest bez znaczenia. Poza tym w każdej chwili można sprawdzić, czy w domu nie brakuje czegoś jeszcze bez konieczności powtórnych zakupów.

Ciężar zakupów

Woda mineralna, mleko, soki, mąka… każdy z tych produktów ma swoją wagę, nie mówiąc o kumulacji. Kiedy robimy duże zakupy, raczej wszystkiego kupujemy więcej, toteż i ciężar zakupów jest niemały. Zdarza się, że torby nie wytrzymują ciężaru i zamiast zakupów jest duże sprzątanie. To kolejna zaleta zakupów internetowych – przyjdą „same”.

Asortyment i ekologia

Internet zazwyczaj oferuje szerszy asortyment niż zwykły sklep, szczególnie jeśli lubicie nietypowe produkty. Jeden samochód wozi zakupy do wielu rodzin w ciągu dnia, dlatego znacząco zmniejsza się emisja spalin do atmosfery, a więcej benzyny zostaje w Waszym baku.

See comments

To be informed of the latest articles, subscribe:

comments

Girl Gift Template by Ipietoon - Hosted by Overblog