Overblog Follow this blog
Edit post Administration Create my blog

2014-10-02T16:37:00+02:00

Czy marka jest ważna?

Posted by Cenowy Mistrz
Czy marka jest ważna?

Czy warto podczas zakupów stawiać na markę i wyższe ceny czy jednak lepiej trochę zaoszczędzić?

Ostatnimi czasy cenię sobie markowe zakupy. Nie dlatego, że mogę sobie pozwolić na nie ze względów finansowych i chcę poszpanować ale dlatego, że przekonałem się, że lepiej kupić mniej czegoś dobrego niż więcej tańszego.Każda marka ma wypracowane pewne standardy. Nie chodzi tu tylko o ciuchy ale też np. o spożywkę.

Wchodząc do sklepu np. Żabka czy też Fresh Market możesz nabyć kanapki. Mimo iż jest już po 16, to jednak obsługa jest miła, uprzejma a nawet potrafi zaproponować gratisową kawę. Jakie są moje wrażenia? Świetne - nienaganna obsługa.

Pomyślmy np. o odwiedzeniu McDonalda teraz a kiedyś. Teraz jak jestem zmuszony do zjedzenia czegoś szybkiego w biegu zdarza mi się odwiedzić tego oto fastfooda. Bezproblemowo kompletowany przez znów uśmiechniętą i uprzejmą pracownicę zestaw jest według moich wymagań. Zamiast frytek zdrowa sałata a zamiast kalorycznej pepsi butelka zimnej wody. Moje kolejne wrażenia: miło, czysto. I to chyba pasuje każdemu z nas. Pracownicy bez względu na swoje osobiste tragedie życiowe mają wpojone standardy bycia uprzejmym i miłym - w końcu to dzięki nim marka zyskuje kolejnych Klientów.

A może tak telefon? Moją ulubioną i sprawdzoną siecią telefoniczną jest T-mobile. Zawsze mogę liczyć tam na miłą i życzliwą obsług, która pomoże mi w każdym zakresie. Kilka dni temu udałem się tam w celu zakupu internetu. Wszystko załatwione bezproblemowo, szybko i profesjonalnie. Czemu? Bo tak im nakazuje marka. To właśnie za to im płacą.

Tak więc jak dla mnie marka i standardy mają ogromne znaczenie. O wiele szybciej i chętniej wrócimy do sklepu z miłą i kompetentną obsługą niż w miejsce, gdzie nie możemy liczyć na pomoc. Niestety nie każdy sklep czy też firma potrafią wyrobić sobie pewne standardy. Wiele to też wina zbyt wymagających Klientów ale jednak powinni popracować nad obsługą Klienta.

See comments

To be informed of the latest articles, subscribe:

comments

Girl Gift Template by Ipietoon - Hosted by Overblog